Kategoriler
Genel

İstanbul anadolu yakası riskli gebelik ( Perinatolog ) uzmanı

Anadolu yakasında perinatoloji uzmanı olan hastaneler

Perinatoloji ( riskli gebelik uzmanı ) uzmanlığı, kadın doğum uzmanlığı sonrası girilen sınav ile kazanılan ve sonrasında 3 yıllık eğitim ile elde edilen bir yan dal uzmanlığıdır. Perinatolog veya riskli gebelik uzmanı, istanbul anadolu yakasında belirli hastane ve kliniklerde detaylı ultrason ve diğer riskli gebelik hizmetlerini vermektedir.

Perinatolog hangi işlemleri yapar

Normal ve riskli gebelik takibi sırasında yapılması gereken detaylı ultrason ve diğer tarama testleri Perinatoloji uzmanının esas olarak ilgilendiği alanlardır. Perinatolog, gebelik öncesi, gebelik ve sonrası dönemin yan dal uzmanı olarak hizmet vermektedir. Tüm ülkede sınırlı sayıda bulunan bu uzman hekim grubu, İstanbul anadolu yakasında belirli alanlarda hizmet vermektedir. Anadolu yakasında perinatoloji uzmanı ( riskli gebelik uzmanı ) verdiği hizmetler;

  • Gebelik öncesi anne ve baba adayının risk analizi
  • Detaylı ultrason işlemleri
  • Tarama testleri
  • Tanısal testler
  • Anne karnında yapılan cerrahi işlemler
  • Riskli durumlarda tedavi planlaması
  • Riskli durumlarda müdahale yapılması
  • Doğum ve riskli sezaryen işlemleri

İstanbul anadolu yakası riskli gebelik uzmanları

Perinatolog veya riskli gebelik uzmanları istanbul anadolu yakasında özel ve devlet hastaneleri ve özel muayenehanelerde hizmet vermektedirler. Anadolu yakasında bulunan bu merkezlerde randevu ile hasta bakmakta olan Perinatoloji uzmanları sınırlı sayıda bulunmaktadır.

Anadolu yakasında, devlet hastaneleri, özel hastaneler ve kliniklerde Perinatoloji alanında hizmet veren uzman hekimler özellikle riskli gebelik takibi yapmaktadırlar. Ancak sınırlı sayıda Perinatoloji umanı doğum hizmeti vermektedir.

İstanbulda, anadolu yakasında, doğum yaptıran ve riskli gebelik takibi yapan Perinatoloji uzmanları ile ön görüşme yapmanız ve mevcut durumunuzu anlatmanız, siz ve bebeğiniz için son derece önemlidir. Riskli gebelik uzmanları hem tarama hem de tanısal işlemlerde gerçekleştirmektedir.

Kimler riskli gebelik sınıfa girer?

Detaylı ultrason işlemi ile ilgili merak edilenler

Hemen arayın

Randevu alın

Güvenli gebelik geçirin

Block Title