Kadın Doğum Uzmanı

Jinekolog veya kadın doğum uzmanı, kadın hastalıkları ile ilgilenen, bu hastalıkların tanı ve tedavisini yapan uzman hekim gurubuna verilen isimdir.

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ise uzun bir eğitim sonrasında bu alanda uzmanlık belgesini almaya hak eden doktor gurubuna verilen isimdir.

Ülkemizde ortalama 4500 adet kadın doğum uzmanı bulunmaktadır. Kadın doğum uzmanlarının istanbul şehrindeki dağılımları ise farklılık göstermektedir.

Anadolu yakasında, avrupa yakasına göre daha az sayıda kadın doğum uzmanı bulunmaktadır. Özellikle ataşehir ve çevresinde ise çok daha az sayıda kadın doğum uzmanı hizmet vermektedir.


Özel hastane bünyesinde ataşehirde çalışan ve bu bölgede bulunan hastalara hizmet veren kadın doğum uzmanları kendi aralarında riskli gebelik uzmanı, kanser ameliyatı yapan ve tüp bebek ile uğraşan uzman hekimler bulunmaktadır.

Ateşehirin önemi ise şehrin ana ulaşım arterlerinin ortasında bulunması ve çalışan genç nüfusun bu bölgede daha çok yerleşik olmasından gelmektedir.

Uzman hekimlerimiz, Ataşehir ve çevresinden gelen özellikle riskli gebelik ve gebelik üzerine hizmet vermektedir.

Ataşehir çevresinde özel hastanede, özel sigortaların hepsi ile belirli ölçüde anlaşması olan hastaneden hizmet veren uzman hekim kadromuz ile randevu alarak muayene olabilirsiniz.