Detaylı ultrason ve diğer adı ile ayrıntılı veya renkli ultrason gebeliğin belirli zamanlarında riskli gebelik uzmanları aracılığı ile yapılan detaylı bebek muayenesi olarak bilinir.

Detaylı veya ayrıntılı ultrasonun fiyatı veya ücreti ise yapıldığı merkeze veya daha doğrusu yapan perinatoloji uzmanına göre değişir.

Anne ve baba adayları için bebekleri hakkında ayrıntılı bilgi elde edecekleri bu muayene yönteminin yeterli bilgi ve tecrübesi olan bir hekim tarafından yapılması son derece önemlidir.

Bu ultrasonu yapan hekimin aynı zamanda bir kadın doğum uzmanlığının da olması, bebeğin mevcut durumuna çok daha doğru yaklaşım olmasının sağlamaktadır.

Diğer türlü, bu sefer hasta hasta yakınları ücret (fiyat) ödeyerek yaptırdıkları detaylı ultrasonu yorumlayacak bir de riskli gebelik uzmanına muayene olarak ücret (fiyat) ödemektedirler.

Olası bir sakatlığın görülmemesi veya hatalı bir rapor verilmesi, doğum sonrası bazı kötü süprizlerle karşılaşılmasına neden olmaktadır.

Ücreti veya fiyatı, bazı merkezlerde son derece düşük, bazı merkezlerde ise normal fiyattadır.

Burada önemli olan ücreti değil, işlemi yapan uzman hekimin tecrübesidir. Hem kadın doğum uzmanı hem de riskli gebelik uzmanı olan yani iki uzmanlığı olan hekimin yorumu çok daha isabetli olacaktır.

Detaylı ultrason ücreti ve fiyatı istanbulda anadolu yakası ve avrupa yakasına göre de değişmektedir.

Detaylı ultrasonun ücreti-fiyatı hekimin size ayırdığı vakit ve ilgi seviyesine göre de değişmektedir.

Daha sonraki muayene ve kontrollere göre de değişmektedir.

Ek olarak, bazen bu işlem bir muayenede bitmemektedir.

Bir Cevap Yazın