Gebelik takibi sırasında belirli haftalarda başta olmak üzere, gebeliğin anne ve bebek için bir risk içerdiği tüm durumlarda muayenesi gerekmektedir.

Detaylı ultrason, ikili test, anne kanında DNA araştırması (NIPT-gen tarama testi), anne karnında bebeğe kan nakli ve diğer riskli işlemleri gerçekleştiren branş olarak ataşehir ve kozyatağı bölgesinde riskli gebelik uzmanı olarak hizmet verilmeye başlanmıştır.

Kozyatağı ve ataşehir bölgesine hizmet veren özel hastane zinciri içerisinde riskli gebelik uzmanı olarak hizmet verilmektedir. Ayrıntılı ultrason ve gebelikte tarama testleri yaparak ikinci bir göz ile muayene etmektedir.

Kozyatağının önemli ana yollar üzerinde olması, ataşehir gibi insan yoğunluğunun fazla olduğu bir alanda yer alması ve hastanın hekime ulaşmasının zor olduğu bir bölgede, riskli gebelik uzmanlığı alanında hizmet verilmektedir.

Kozyatağında haftanın belirli günlerinde randevu ile hasta bakılmaktadır. Ataşehir ve kozyatağında riskili gebelik muayenesi veya detaylı ultrasonografi yaptırmak isteyen hastalar bu hizmet verilmektedir.

Ataşehir riskli gebelikler uzmanı olan özel hastane, muayene ve özel doktor olarak hizmet veren uzman hekimlerimiz randevu ile kozyatağı acıbadem hastanesinde hizmet vermeye başlamıştır.

Ataşehir ve kozyatağı bölgesinde mevcut riskli gebelik hastalarına hizmet vermek amacı ile eylül ayı itibarı ile belirli günler hizmet verilmeye başlanmıştır.