Değerli anne adayları…


Normal veya sezaryen ile doğuma son yıllarda giderek artan oranda baba adaylarının da girmesi ilk planda çok güzel ve olması gereken bir durummuş gibi görülse de yapılan çalışmalar bu durumun tam da böyle olmadığını göstermektedir.

Baba adayının doğum odasına girmesi ve eşini doğum yaparken izlemesi, çiftlerin daha sonraki cinsel hayatını olumsuz etkilediği tespit edilmiştir.


Özellikle normal doğum odasına girilmesinin erkek üzerinde çok daha travmatik olduğu, eşinin doğum sırasında ki halini gören erkeğin, sonraki cinsel hayatında sorunlar yaşayabildiği artık bilinen bir gerçektir. 


Doğumun baba adayı üzerinde neden olduğu psikolojik travmanın yol açtığı bu duruma engel olmanın tek yolu, baba adayının doğum odasına girmemesi ile sağlanabilir.


Bu nedenle hastalarıma bu konuda gereken bilgilendirmeyi yapmakta ve eşlerinin doğumlarını, doğum odasının kapısının önünde veya hastanenin yakınında bekleyerek geçirmeleri gerektiğini söylemekteyim.


Değerli anne adayları…

Doğum sonrası dönemde hızla normal hayata dönüp, sağlıklı bir cinsel hayata devam etmek istiyorsanız, Lütfen, hekiminizden, baba adayının doğumhaneye girmesini istemeyin.


Sağlıklı ve güzel günler dilerim.Randevu-İletişim-Fiyat ve Diğer merak ettikleriniz için;


Altunizade Acıbadem Santral+90 216 649 44 44


Acıbadem Hastanesi 7-24 Randevu: 444 55 44

Bir Cevap Yazın