Amniyosentez


Gebelikte yapılan tarama testlerinde herhangi bir risk belirmesi durumunda, kesin tanı koymak amaçlı olarak gebeliğin haftasına göre farklı olan TANISAL TESTLER hastalara uygulanmaktadır.


Amniyosentez, yani bebekten su alma gerektiğinde yapılması gereken son derece kıymetli bilgi sunan  TANISAL  bir işlemdir.


Ancak amniyosentez, yani bebekten su alma, uzman ellerde yapılmalıdır. Amniyosentez, yani bebekten su alma işlemi eğer kural ve tecrübeye uyulmadan yapılır ise;


  • Düşük
  • Kanama
  • Su gelmesi ve diğer bazı olumsuz durumlara neden olabilmektedir.

Bu nedenle amniyosentez, yani bebekten su alma işlemi son derece dikkatli yapılmalıdır. İstanbulda, anadolu yakasında amniyosentez, yani bebekten su alma işlemi, riskli gebelik uzmanı yani perinatoloji uzmanları tarafından uygulanmaktadır.


Anadolu yakasında riskli gebelik uzmanı olan özel hastaneler içerisinde bu işlem, Amniyosentez, yani bebekten su alma testi yapılması sonrasında bebekten alınan sıvının genetik uzmanı tarafından incelenmesi gerekmektedir.


Amniyosentez, yani bebekten su alma işlemi sırasında alınan sıvının alınma şekli, saklanma koşulu ve gerekli incelemenin yapılması sonuçları çok etkilemektedir. İstanbulda, anadolu yakasında riskli gebelik uzmanı olan yani perinatoloji uzmanı bulunan özel hastanelerde yapılmaktadır.


Çünkü Amniyosentez, yani bebekten su alma işleminde %0.1 yani bin hastada bir hastanın sonucunda bilgi elde edilememektedir.


Amniyosentez, yani bebekten su alma işleminin sonucunun çıkmaması hem hasta hem de işlemi yapan uzman hekimi zora sokacaktır.


Bu nedenle istanbul anadolu yakasında Amniyosentez, yani bebekten su alma işlemi özel şartlarda yapmaktayız. Hastalarımıza gereken önemi göstermekteyiz ve ilgili genetik uzmanı ile yakın takip etmekteyiz.


Özel sağlık sigortası kapsamında olan işlemlerin neler olduğunu öğrenmek ve ayrıntılı bilgi almak için istanbul anadolu yakasında ki özel hastane ile iletişime geçebilirsiniz.


İstanbulda aynı anda hem avrupa yakası hem de anadolu yakasında çok farklı noktalarda özel hastaneleri olan, büyük hastane zinciri sayesinde, hastalarımız çok daha güvenli bir hizmet almaktadır.


Bir Cevap Yazın